Porady techiczne

Stojak na słuchawki – jakie rodzaje?

Na rynku gadżetów elektronicznych występuje mnóstwo rozmaitych rodzajów i modeli słuchawek – kostkowe, które ostatnimi czasy robią prawdziwą furorę, nakładane na głowę, zauszne i nauszne, klasyczne starodawne już nieco pchełki wkładane wewnątrz małżowiny usznej czy przykładane do ucha. Wszystkie one są mocno zróżnicowane pod kątem jakości ich wykonania i co za tym idzie proponowanej jakości brzmienia. Niemniej jednak powinniśmy mieć świadomość, że sam fakt dysponowania słuchawkami to jedno. Druga równie istotna kwestia to wszelakie dodatki do nich. Jakie? Czy wiedziałeś, że słuchawki same w sobie stanowiące gadżet elektroniczny również mogą mieć dodatkowe gadżety do nich dostosowane i ułatwiające korzystanie z nich? Przykładem jest stojak na słuchawki.
Stojak stojakowi nierówny chciałoby się rzec, patrząc na to, jak szeroki wachlarz różnorodnych produktów z kategorii stojaki jest dostępnych aktualnie na rynku.

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wielorakie modele stojaków dostosowane przede wszystkim do rozlicznych wariantów słuchawek – inny stojak na zauszne, inny na douszne itd. Niektóre stojaki dysponują dodatkowo kablem, co pozwala na uniknięcie plątaniny przewodów różnych urządzeń. Dodatkowo nie zapominajmy także i o tym, że jeżeli zawiesimy słuchawki na przykład na krześle, czy fotelu, bardzo łatwo można je zniszczyć, bo mechaniczne mikrourazy wystarczą do tego, żeby oprawa słuchawek pękła, na przykład przy postawieniu na słuchawkach czegoś twardszego, albo w momencie, gdy zdecydujemy się usiąść, zapominając, że słuchawki leżą na siedzeniu. Powieszenie słuchawek na wieszaku specjalnie skonstruowanym pod dany typ słuchawek pozwoli na uniknięcie takich sytuacji oraz wprowadzenie ładu i porządku.
Artykuł dzięki: