Witryny www

Istnieje wiele rodzajów specyficznych stron internetowych, spośród których za chyba najbardziej charakterystyczne uznaje się wizytówki. Są to strony, jakie w zasadzie patrząc na to, jak silnie są rozpowszechnione rozmaite typy serwisów i jak mocno są one rozbudowane, bardzo prymarne w swej konstrukcji, nieszczególnie wyszukane. Niemniej jednak warto na nie postawić z tego względu, że jak wskazuje na to już samo charakterystyczne ich nazewnictwo, są to warianty serwisów, jakie bazują zwłaszcza na funkcji promocyjnej oraz reklamowej.

Mają one przede wszystkim umożliwić przedstawienie najważniejszych rodzajów informacji stanowiących dane kontaktowe z reklamującymi się w ten sposób podmiotami gospodarczymi. Warto wiedzieć, że ten wariant strony www jest przede wszystkim najtańszy w produkcji. Zapłacimy za niego naprawdę niedużo, a wszystko z tego względu, że programista czy graficy komputerowi nie będą mieli za dużo roboty. Są to strony stanowiące dosłownie przeniesienie danych z wizytówek papierowych. Nieposiadanie wizytówki elektronicznej jest równoznaczne z tym, że wirtualnie nie istniejemy, czyli jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że na naszą ofertę dostępną online natrafi ktoś zainteresowany czy też ktoś z potencjalnej naszej grupy targetowej. Korzyści posiadania wizytówki w sieci jest cała masa, stąd musimy wiedzieć, że cena warta jest przysłowiowej świeczki.

Nie ma tu szczególnie skomplikowanego layoutu, szata graficzna jest prosta, klasyczna, ale mimo wszystko na stronie jest pełno informacji. Jest to dobry sposób na to, ażeby móc zaistnieć wśród szerokiej konkurencji branżowej. Kolejny poza wizytówkami również bardzo popularny rodzaj stron internetowych to foldery. Są to nic innego jak specyficzne prezentacje o charakterze multimedialnym. Wyróżniają się one, w odróżnieniu od wyżej wspomnianych wizytówek, oprawą graficzną, która jest wyszukana i z reguły niebanalna. Jest to swego rodzaju wirtualna prezentacja multimedialna, jaka ma zachęcić konsumenta przede wszystkim do zainteresowania daną oferta.

Niestety jednak w dzisiejszym świecie jest tak szerokie zróżnicowanie rozlicznych typów reklam i form promocji, że użytkownicy siedzi stali się już bardzo wyczuleni, a co za tym idzie unikają takich stron www, traktując je jako bezwartościowe, zatem wybierając taką formę promocji w Internecie, często zwyczajnie możemy się rozczarować. Przecież użytkownicy mogą zupełnie mechanicznie odrzucić naszą prezentację oferty. Niemniej jednak warto wiedzieć o tym, że foldery tego typu są nowoczesną alternatywą wobec folderów tradycyjnych, jakie opierają się na dość kosztownej produkcji. Ponadto dzisiaj katalogi standardowe są wręcz wypierane przez katalogi działające online. Nie ma mowy o tym, aby ludzie już w różnorodnych, mocno zróżnicowanych niekiedy grupach wiekowych, decydowali się na zakup danego produktu, nie zaglądając chociażby z czystej ciekawości do sieci, aby właśnie poprzez strony internetowe możliwe było spojrzenie na szereg opinii na temat tego rodzaju produktu, firmy, usługi czy samego usługodawcy bądź marki czy sprzedającego.

Następnym wartym wyszczególnienia rodzajem strony internetowej okazują się klasyczne serwisy. Są one stronami, jakie mają być wizytówkami firmy, a wręcz rozbudowanymi źródłami danych na ich temat. I tak nieprzypadkowo dzielą się one zatem na wielorakie, bardzo urozmaicone niekiedy podstrony, jakich w obszarze danego serwisu www może być czy to kilkanaście czy też nawet i kilkadziesiąt. Wyróżniają się one dość dużą jakością merytoryczną, są podzielone pod względem tematycznym, dotyczą z reguły jednego konkretnego obszaru. Mają stosowne informacje także na temat danej, reklamowanej w ten sposób firmy. Co więcej są często dodatkowo wyposażone w specjalny rodzaj oprogramowania, jaki tworzą doświadczeni programiści czy też jaki proponują firmy usługowe zwane agencjami interaktywnymi. Mowa tu o programach CMS, które pozwalają na szereg korzyści w postaci samodzielnego umiejscawiania treści, ale też na indywidualnie dokonywane w wybranym czasie i z wybranego miejsca modyfikacje treści, jej edytowanie itd.

Jest to bardzo istotne, bowiem non stop można wpływać w dużym stopniu na kształtowanie określonego odbioru wśród społeczności. Obok serwisów warte wyszczególnienia są także vortale. To jest klasyczny rodzaj strony www, jaki określa się profesjonalnie w branży informatycznej mianem portalu wertykalnego. Jest to strona sieciowa, która ma dotyczyć ściśle określonego rodzaju tematyki. Zbiera ona wokół siebie także dane grono użytkowników zainteresowanych tą tematyką.

Dodatkowo warto wspomnieć też o posiadaniu w ramach tego typu stron internetowych wielorakich atrakcji dla użytkowników, jakimi mogą być powiedzmy chat roomy, listy dyskusyjne, fora internetowe itd. Dodatkowo musimy też pamiętać o bannerze internetowym. Kolejny rodzaj strony www to portale – serwisy, jakie opierają się na konstrukcji na wzór portalu horyzontalnego. Jest to strona, która nie jest wcale poświęcona jednej tematyce, ale może dotyczyć bardzo obszernej tematyki.

Do tego warto wspomnieć też o sklepach internetowych a także o hubach branżowych czy intranecie. Wszystkie one poza tym, że są osobnymi stronami www, dodatkowo stanowią skuteczne narzędzia promocji oraz reklamy.

Artykuł dzięki: