AGD i RTV

Złodziejki prądowe

Zabawny termin złodziejki prądowe odnosi się do synonimicznego określenia rozgałęziacz prądu, czy inaczej splitter bądx po prostu rozdzielacz elektryczny. Jak wskazuje na to już samo proste i nieskomplikowane nazewnictwo, mianem złodziejek prądowych określa się nie za duże gabarytowo urządzenie, które w zasadzie bardziej konkretnie powinno określić się mianem prostego narzędzia, jakiego celem nadrzędnym i główną funkcją jest nic innego jak rozdzielanie sygnałów elektrycznych wypływających z kontaktu. To oznacza, że mając jeden kontakt i korzystając z niego jednocześnie do paru urządzeń zasilanych na prąd, trzeba wyposażyć się w rozdzielacz zwany złodziejkami prądowymi.
Konstrukcja złodziejek prądowych bazuje na charakterystycznym designie zakładającym albo jedno wejście do kontaktu, albo parę tak zwanych portów wejściowych. Wszystko zależy w głównej mierze od tego, jaki rodzaj akcesoriów posiadamy i jaki nas interesuje oraz jest nam potrzebny.

Generalnie, w zależności od modelu wyszczególnia się rozdzielacze z więcej niż jednym portem. Musimy jednak dostosować ten rodzaj sprzętu stricte do swego indywidualnego zapotrzebowania. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest tak, że im więcej portów wejściowych, tym automatycznie mniejsza jakość działania rozdzielacza, nic bardziej mylnego. Jak najbardziej wszystkie porty złodziejki prądowej działają tak samo, bez zarzutów i nie ma mowy o jakiejś awarii technicznej, czy doprowadzeniu do zwarcia elektrycznego ale wszystko to wiąże się zwłaszcza z faktem, jaki rodzaj pod kątem jakości wybierzemy.
Artykuł dzięki: