AGD i RTV

Regularne czyszczenie pralki – jak przeprowadzić?

W nowoczesnych urządzeniach elektrycznych, stanowiących nowinki technologiczne takich jak przykładowo wysokiej klasy pralki automatyczne, raczej nie ma mowy o tym, żeby konieczne było wykonywanie samodzielnie jakichkolwiek zabiegów związanych z regularnym czyszczeniem naszego sprzętu. Wszystko to realizowane jest samoistnie, poprzez wybór odpowiedniego programu, co natomiast jest banalnie proste- przez zwykłe kliknięcie przycisku czy ikonki widniejącej najczęściej na elektronicznym panelu sterowania naszym urządzeniem.
Warto wspomnieć o tym, że wielu konsumentów decydujących się na wysokiej klasy urządzenia czyszczące takie jak zmywarka czy pralka, kompletnie zapomina o tym, że mimo faktu, że weszli w posiadanie wyjątkowo ekskluzywnych i kosztownych sprzętów, także muszą o nie dbać! W przypadku nowatorskich rozwiązań technologicznych w zasadzie ciężko jest tu mówić o jakiejkolwiek fatydze dla konsumenta stanowiącego właściciela tak innowacyjnej pralki czy zmywarki, bowiem jego zaangażowanie ogranicza się z reguły do odruchowego kliknięcia.

Nowoczesne pralki automatyczne z elektronicznym panelem sterowania mają coś takiego jak tryb autoczyszczenia. Jest to specjalistyczny program dla czyszczenia pralek, który z reguły nie przekracza czasu sześćdziesięciu – maksymalnie siedemdziesięciu minut. W tym programie wykorzystuje pralka z reguły jakieś dziesięć litrów wody i pranie odbywa się w temperaturze zawsze dziewięćdziesięciu stopni. Niektóre pralki dysponują także tak zwanym systemem Water Balance Plus, który pozwala na zredukowanie poziomu zużywanej do prania wody.
Artykuł dzięki: