AGD i RTV

Kilka trików pielęgnacyjnych w użytkowaniu pralki

O sprzęt AGD w postaci pralki automatycznej trzeba dbać nieco bardziej niż przykładowo o drobne AGD jakim jest czajnik elektryczny czy nawet równie często wykorzystywana co pralka a może i intensywniej eksploatowana kuchenka mikrofalowa. Dlaczego pralka wymaga aż tak precyzyjnego obchodzenia się z nią? Dlatego, że jest to sprzęt, w który regularnie pakujemy hektolitry wody, a ta nie zawsze jest takiej jakości, jakiej sobie byśmy tego życzyli, a na pewno producenci urządzeń AGD tej kategorii.
Musimy oszczędzać pralkę, przez co rozumie się użytkowanie jej z rozsądkiem – nie przesadzajmy z praniem, kiedy widzimy, że mamy do odświeżenia zaledwie parę lekkich bluzek i wagowo jest to całe nic. Podobnie, gdy zabrudziliśmy parę niewielkich ściereczek, czy kilka kompletów bielizny.

Lepiej jest zgromadzić większą kupkę brudnych rzeczy do wyprania i wtedy zapełnić cały albo przynajmniej większą część dostępnej powierzchni pralki. Niekiedy zdarza się tak, że osoby wprowadzające się do nowych obiektów mieszkalnych kupują nową pralkę i myślą przyszłościowo- kiedyś będę mieć dzieci, więc lepiej jest kupić większą pojemnościowo, a przy tym potężniejszą gabarytowo pralkę. Oczywiście będzie to sensowne rozwiązanie, ale jednak dopiero w momencie założenia rodziny, kiedy przybędzie liczba domowników. Na chwilę obecną nie będzie co wrzucać do wielkiego bębna, dlatego nie powinno dziwić, że pralka szybko będzie się psuła i możliwe będą jej awarie. Co więcej, zupełnie niepotrzebnie na wewnętrznej powierzchni pralki osadzi się kamień szkodzący konstrukcji i mechanizmowi urządzeń elektryczno-elektronicznych.
Artykuł dzięki: